Közlekedési Dolgozók Szakszervezeteinek Szövetsége (KDSZSZ), a rendszerváltás kezdetén 1989. évben alakult és megalakulásától folyamatosan, szövetségi szinten képviseli Magyarországon a közúti, vízi és légi forgalom területén dolgozó munkavállalók érdekeit.

A KDSZSZ, a Közlekedési és Szállítási Dolgozók Szakszervezetének (1950.) elvi jogutódja, mindezek által az 1898. évben alakuló Budapesti Teherszállító és Fuvaripari Munkássegédek Szakegyletét tekinti alapító szervezetnek, akik legelsőként kezdték meg a közlekedésben dolgozók érdekvédelmét. A KDSZSZ ennek a szervezkedésnek később elfogadott „történelmi” logóját használja jelenleg is, a Szövetség megjelenítésében.

KDSZSZ fő feladata a tagszervezetein keresztül, a munkavállalók élet- és munkakörülményeinek, szociális biztonságának szinten tartása, fejlesztése a Szövetség számára biztosított minden törvényes eszközzel.

Fontosabb célkitűzéseink közé tartozik a munkavállalók jövedelmi helyzetének folyamatos javítása, a foglalkoztatás-biztonság és a munkakörülmények színvonalának szinten tartása, emelése, a munka világára vonatkozó szabályok kedvezőbbé tétele és nem útólsósorban a munkaügyi kapcsolatok rendszerének kialakítása, megszilárdítása és folyamatos fejlesztése.

Céljai elérése érdekében kiszámítható partneri viszonyra törekszik a kormánnyal, a szakminisztériumokkal, az MNV zrt-vel, valamint a munkáltatókkal.

KDSZSZ célja, hogy érdekvédelmi munkájával elérje, hogy a szövetségi összefogás eredményeként a szakszervezetek megítélése, minden szinten pozitívan változzon, befolyása a gazdasági–társadalmi folyamatokra erősödjön.

A KDSZSZ a szolidaritás elve alapján, a szakszervezetek közötti együttműködés erősítése érdekében végzi tevékenységét.

A KDSZSZ mindent megtesz annak érdekében, hogy ne lehessen megbontani és gyengíteni az összefogás erejében rejlő előnyöket, amelynek eredménye a hatékony érdekvédelmi munka és a célkitűzések, programok sikeres megvalósítása. A KDSZSZ legfontosabb célkitűzései között szerepel az is, hogy tagszervezetei a munkáltatóktól független, önálló érdekvédelmi stratégiát valósítsanak meg. Olyan programmal rendelkezzenek, ami egyértelművé teszi, a szakszervezeti tagság makulátlan képviseletét.

A KDSZSZ ezen a szinten is fontosnak tartja a szakszervezeti mozgalom megújulását, az elaprózott érdekvédelem – szakmai alapon történő – egységesítését.